Ważna Prawda i Życzenia Świąteczne. Alleluja!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Sympatycy, Znajomi, Polacy!

Czas Wielkiej Nocy to czas radości, że moc życia jest silniejsza od śmierci, że to, co ponadczasowe, nie umiera, że prawdziwych wartości się nie zabije – te sztuczne, złudne, fałszywe potrzebują tuby mediów, manipulacji, propagandy i kłamstw. Prawdziwe wartości bronią się same.

Czas Wielkiej Nocy to także czas przypomnienia, że jest coś “ponad” nami, jakiś niezależny, wszechobecny, ważny byt – byt boski, którego sens tkwi między innymi w tym, że daje nam wartości, ramy moralne, których nie powinniśmy przekraczać, bo wtedy dzieją się rzeczy “dantejskie” – psuje się zdrowie, demoralizują społeczeństwa, panoszy się rozpusta, konsumpcjonizm, demagogia, wyzysk i zabijanie.

Oto dlaczego potrzeba nam Boga – wieczny drogowskaz, oparcie, system wartości, źródło miłości i wiary w dobro, prawdę i piękno.

Dlatego wierzę, że jeżeli nawet “wirus korona” jest dziełem zła i złych ludzi, którzy manipulują nami, to otrząśniemy się z niego, wyjdziemy wzmocnieni, z odświeżoną wiarą, wrażliwością, chęcią współpracy i pomagania innym.

To są moje, nasze życzenia dla nas wszystkich z okazji Świąt Wielkanocnych. Nie dajmy się zastraszyć, zmanipulować, zapędzić w kozi róg zniewolonych już-nie-obywateli, lecz podwładnych. Nie dajmy sobie wmówić, że trzeba się zamykać w domu, nic nie robić, bo wtedy staniemy się całkiem ubezwłasnowolnieni. Tak, dbajmy o higienę, o zdrowie, o system odpornościowy (gimnastyka, świeże powietrze, witaminy A, C, D, dużo warzyw, zero cukru itd.).

Wszystkiego Najlepszego! Alleluja!

Dodaj komentarz